طراحی صنعتی

نوشته شده توسط: 190473 در تاریخ: فوریه 3, 2024

طراحی قطعات صنعتی باید طوری باشد که فقط نیاز ها و مشخصات مورد نظر رو برای ما براورده نسازد بلکه از لحاظ اقتصادی و کارامدی به گونه ای باشد که پتانسیل تولید را داشته باشد . این رویکرد باعث افزایش بهره وری و پایدار ماندن مدیران صنعتی در رقابت میشود .این چشم انداز بزرگ در بلند مدت بعنوان یک اصل برای ساخت شناخته میشود و این اصل رامیتوان اصلی جامع برای ساخت کالا دانست که فرایند طراحی قطعات صنعتی را باموادهای تولید ، برنامه ریزی ، مونتاژ، ازمایش و ضمانت کیفیت یکپارچه می نماید .اجرای قابل قبول طراحی برای ساخت نیازمند شناخت ویژگی ها ، قابلیت ها و محدودیت های مواد ، فرایند تولید ، ماشین الات وتجهیزات توسط مهندسان طراحی هستند .

** طراحی
یرای ساخت یک قطعه صنعتی باید باتکنولوژِی همراه بود و بااستفاده از بهترین نرم افزارهای نقشه کشی ،نقشه خود قطعه را باملاحظه صددرصدی اعم از اندازه گیری دقیق و .. کشید .درواقع تمامی استاندارد ها و معیارهایی که برای طراحی یک قطعه باید درنظر گرفت به صورت کامل پیاده سازی شود و به مرحله ساخت متنقل شود .
صفر تاصد طراحی و تولید قطعات صنعتی
1- شناخت نیاز
درین مرحله نیازهای مشتری با مشخصات فنی از قطعه ی سفارشی را مهندسان طراح مورد بررسی قرار میدهند .این بررسی شامل مشخصات فیزیکی ، مقاومت ، عملکردی و سایر الزامات قطعه است .چنانچه قطعه سفارشی قابل اجرا نباشید مهندسان طراح ما باتجزیه و تحلیل راهکارهای جدیدی ارائه میدهند و یا از رو نمونه قطعه خارجی بامهندسی معکوس سفارش را به مرحله ساخت میرسانند.
2-طراحی مهندسی
دراین مرحله مشخصات هندسی قطعه ،جزییات سطح ، ابعاد ،مقاومت ها و سایر ویژگی ها به دقت ثبت میشود و مهندسان طراح بااطلاعات بدست امده ، بااستفاده از نرم افزارهای مختلف طراحی سه بعدی مانند قطعه را طراحی و اماده ساخت میکنند .
3- تجزیه تحلیل طراحی
دراین مرحله قطعه طراحی شده تجزیه و تحلیل میشود تا از نظر قابلیت ساخت ، قابلیت تولید،سازگاری و فرایند تولید و انتخاب مواد برای ساخت مورد بررسی قرار میگیرد.
4- انتخاب فناوری تولید
دراین مرحله فناوری های مناسب برای تولید قطعه تعیین میشود .باتوجه به مشخصا فنی قطعه ممکن است از ماشین کاری ، ریخته گری و پرینت سه بعدی استفاده شود .
5- تولید نمونه اولیه
پس از انتخاب فناوری تولید ،نمونه اولیه قطعه تولید میشود .این نمونه برای ارزیابی دقت ، عملکرد و مشخصات فنی قطعه استفاده میشود .دراین مرحله ممکن است مهندسان بعد از ارزیابی تغییراتی برای بهینه کردن قطعه در ان ایجاد کنند.اگر هم مشکلی در کارایی قطعه وجود نداشته باشد ، قطعه برای تولید انبوه آماده است .

6-تولید انبوه
پس از تایید نمونه اولیه قطعه ، تولید انبوه قطعه صنعتی اغاز میشود و برای ساخت آن از تمام تجهیزات کارخانه استفاده میشود .

7- آزمایش و کنترل کیفیت
پس از تولید انبوه ، ازمایش و ارزیابی های متخلف برای اطمینان از کیفیت و عملکرد قطعات انجام میشود .تمام قطعات دراین مرحله تست های فیزیکی ، شیمیایی ، مکانیکی و مقاومتی رومیگذرانند تا از مطابقت بااستانداردهای لازم اطمینان پیدا کنند. همواره کیفیت تولید و رضایت مشتری اولویت ماست .

8- نگهداری و خدمات پس از فروش
پس از تحویل سفارش ها به مشتری ، خدمات پس از فروش ماندد تعمیر ، نگه داری و بازسازی قطعات انجام میشود .این مرحله شامل ارائه دفترچه راهنما و قطعات یدکی و خدمات مشابه است .
.

دیدگاهتان را بنویسید

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد. فیلدهای ضروری با * علامت زده شده‌اند

گروه صنعتی تکنوتیو

این مجموعه در طراحی و ساخت تجهیزات صنعتی و خودروهای خاص مشغول به کار است.همچنین قادر به بومی سازی محصولات دانش بنیان و پیشرفته در صنایع مختلف می‌باشد.

آدرس کارخانه

مشهد، هاشمی رفسنجانی ۳۴، کاظمیه 1، علوی ۷، کارخانه نوآوری صنعتی

تمامی حقوق متلعق به شرکت تدبیرکاران نوآوران ونوس است